Հունիսի 28-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանի հրավերով խորհրդարան էին այցելել Վանաձորի համար 6 հիմնական դպրոցի աշակերտները: «Բաց դասն»  ընթացել է  հարցուպատասխանի ձեւաչափով:
Աշակերտները հետաքրքրվել են  կրթական ոլորտին վերաբերող սպասվելիք օրենսդրական նախաձեռնություններով:
Հյուրերը մասնավորապես բարձրաձայնել են Վանաձորի ասֆալտապատմանը, աղբահանությանը, ինչպես նաեւ քաղաքի բարելավմանը, նախակրթարաններին առնչվող հարցեր: Ի պատասխան` Վանաձորից ընտրված պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը նշել է, որ ասֆալտապատման գործընթացն արդեն մեկնարկել է, իսկ մնացած հարցերի առնչությամբ խոստացել է աչալուրջ լինել:
Պատգամավորն աշակերտներին հորդորել է լավ սովորել, ընտրել այնպիսի մասնագիտություն, որը ոչ թե նորաձեւ է, այլ հոգեհարազատ:

Pupils of Vanadzor Number 6 Basic School are Guests of Parliament
On June 28, within the framework of Open Doors programme at the invitation of the deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Armen Yeghiazaryan the pupils of Vanadzor N 6 Basic School visited the parliament. The open lesson went on in Q & A session.
The pupils were interested in the legislative initiatives to be expected in the educational sphere.
The guests particularly voiced about the issues concerning the asphalt laying, the garbage disposal of Vanadzor, as well as the improvement of the city and the pre-school institutions, In response to that the deputy elected from Vanadzor Armen Yeghiazaryan noted that the asphalt laying process had already started, and regarding the remaining issues he promised to be alert.
The deputy has urged the pupils to study well and choose a profession which is not in fashion, but is close to their hearts.